Táto fráza o počasí bola v médiách veľmi obľúbená. Až ma to začalo hnevať. Stráca to svoj povzbudivý efekt. Spočiatku som to komentoval slovami: Tak ako, bude pekne alebo veľmi teplo? Napriek tomu, že mám radšej leto (teplo), ako zimu už sa mi zdá tento spôsob leta trochu nešťastný.
Nejde až tak o mňa, znášam to veľmi dobre, ale chúďa záhrada už mierne trpí. Na papriku a rajčiny nedopustíme sucho, ale čo dozrievajúce slivky, jablká, černice a ostatné užitočné, či pekné rastlinstvo? Na ovocie sa voda málokedy nájde.
S prírodou to prestáva byť s kostolným poriadkom, aj ona sa začína správať ako ľudia, rozdeľuje svoje plody značne nerovnomerne. Niekomu nadelí povodeň, inému suchú trávu a púšť. Ešte dobre, že obilie dozrieva a žatva ide presne podľa plánu. Zdá sa, že chlieb by sme mali mať.
Preto v predpovediach počasia radšej pekne, ako veľmi teplo. Stačí obyčajné leto zo spomienok...
Veru, je tak teplo, až to nie je pekné.
OdpovedaťOdstrániťAle aj toto leto azda opeknie, keď prejde do spomienok.
Zaujímavý a pravdivý postreh.
OdstrániťČistá empíria :)
Je dobre keď spomienky skrášľujú minulosť.
Kedysi to tak podobne napísal v jednej básni Ady Endre.
Tú Adyho báseň, žiaľ, nepoznám...
OdstrániťAle o inom teraz chcem:
Priam perfídny postoj k počasiu prezentujú "kinder" moderátori Slovenského rozhlasu (Rádio Slovensko). Takmer vždy chcú iné, než práve je; nesmie ani veľmi pršať, ani veľmi svietiť slnko, ani veľmi fúkať, ani by nemala byť nuda... Skrátka, najlepšie by bolo, keby sa počasie dalo naprogramovať cez mobilnú aplikáciu.