2007/11/06

Ako v starom Ríme

Všetci berú, ako za dávnych čias keď senátori, štátny úradníci a hádam aj sám cisár brali úplatky a provízie za vybavenie vecí žiadateľov... Senátor, či úradník, keď zobral úplatok, cítil sa zaviazaný tú vec vybaviť. Pokladal to za vec svojej cti...

Tí čo brali sa báli iba tých, ktorí nebrali... Kto neberie, je podozrivý, lebo za tým postojom je niečo neobvyklé - kto neberie, chce sa odlíšiť od masy, je to fanatik čo kašle na rodinu a sleduje len svoje vysoké politické ciele, je to nebezpečný karierista...______________________________________________________

"...ak sa v zdravotníctve zaužíva, že kvalitne ošetrený je len ten, kto dá úplatok, čo marginalizované skupiny? Chudobní sa v korupčnej spoločnosti dostávajú ešte viac na perifériu." (KN)

"Dnes každý slobodne hlavne nadáva, študuje sa s pomocou peňaženiek a kradne sa verejne a podľa zákona. Kedysi som bol aj proti úplatkom..." (Marek)

4 komentáre:

  1. Všetci berú. Treba len zistiť čo a koľko. Ako keď sa Lasica spýtal Satinského: "Čo on berie dáždniky?" Ale to bolo v inej súvislosti... :-)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. ja beriem dokonca dvakrát. Raz šiesteho, druhý raz pätnásteho:)

    OdpovedaťOdstrániť
  3. germa, kto berie veľa, musí si to rozdeliť na dvakrát... :)

    OdpovedaťOdstrániť