2009/10/08

Singularita

Relatívne pravidelná odchýlka od celkového trendu počasia nás udivuje stále viac. Počítame s technologickou singularitou ako s teoretickým bodom vo vývoji vedeckej civilizácie. Očakávame zrýchlenie technologického pokroku do nekonečna, čo prevýši všetky naše predpovede.

Dospeli sme k bodu anomálneho chovania veličín, dochádza k narušeniu nášho časopriestoru. Nehomogenita bodového charakteru nás kvári, spolu s gravitačnou singularitou a nekonečným zakrivením časopriestorového kontinua. Na hranici čiernej, bielej a červej diery nás čaká počiatočná singularita Veľkého tresku.

Dva roky po tom, ako umelá inteligencia dosiahne ekvivalent ľudskej inteligencie, sa zdvojnásobí výkon počítačov, za ďalšie dva roky sa dosiahne singularita umelej inteligencie. Singularita, ktorá je za hranicou nášho reálneho chápania skončí jedinou veľkou čiernou dierou a Vesmír sa zhmotní do jediného nehmotného bodu aby zakrátko nastal nový Veľký tresk.

______________
Seriózna literatúra:
Cudzie slová
Keby, možno...
AITPLUS
wikipedia
a Gábor

3 komentáre:

  1. Ja si tak pamätám, že vesmír sa zhmotní v jedninom bode s nekonečnou hmotnosťou pri nulových rozmeroch, ale možno sa mýlim :-))

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Gabriel, myslím, že to vyjde za jedno, či nekonečná hmotnosť pri nulových rozmeroch, alebo nehmotný bod, teda iba Duša, či Slovo, oboje sa vymyká našim predstavám, teda ide o singularitu.... :)

    OdpovedaťOdstrániť